Archimed – Stresi


Jom kat t’thom shok
Edhe pse shok ti kurr nuk um pate
O ZOT, cfar disfate
Ki t’bosh me njerz dhe fate

Ma mir me hec me shok n’erresin
Se sa i vetem ne drit
Kshtu e ushqeva karakterin
Gjith jom rrit me t’mir

Po une budall, budall
Besova ty, besova krejtve
Nuk o problem, kshtu e ka jeta
Cka nuk pret prej njerzve

Cdo nate mendime, loja plot me keqkuptime
Hiena, mezi spresin n’shoqni me bo trillime

Besen e kom dhan, dhe besa osht dhon nga fjala ime
Mbiemrin tem jon ngrit te ton, nese se dite
I njoha te ton, rrethin e gjan po ti ku mrrive
Mbiemrin tem jon qu te ton nese se dite

Ref(2x)
Besen e kom dhon, besa eshte dhan nga fjala ime
Mbiemrin tem jon qu te ton nese se dite
I njoha te ton, rrethin e gjan po ti ku mrrive
Mbriemrin tem jon qu te ton nese se dite

E sa per burg, kom mbajt per shokun
Kur veprat ndodhen moti
I ftoft un si roboti,
Zemra hekur, ski ku e copton ti

Ndjenjat preken, per mekate si rrugdalje
Arkimedi ska ma faje, kom ndihmu kom marr medalje
Cdo premtim e ka nje mashtrim
Burrat kurva nuk ka kuptim

Se kam vujt, njeri se din
E tash jom chill, edhe ti e din
Se mbrapa vijn krejt ski pse hate
Zemra e njejt, dashni per krejt

Kom nevoj per syze, takoj njerz me dy ftyra
E verteta rrugen e gjat, se bota eshte me ngjyra
E une i fort, ambicioz e di se ca du
E nese ste pelqen, kujt po i han
Kjo pun osht vec per mu

Ref(2x)
Besen e kom dhon, besa eshte dhan nga fjala ime
Mbiemrin tem jon qu te ton nese se dite
I njoha te ton, rrethin e gjan po ti ku mrrive
Mbriemrin tem jon qu te ton nese se dite

E ju repera,
Nese doni me ndryshu boten, bota ndryshohet
Nese shikoni familjen e tuj dhe e doni shume
Kjo osht ndryshimi botes.
BAD BOYS FOR LIFE!