Kthema – Ermal Fejzullahu


E kam pas une ne jete nje dashuri
Qe mu kthye ne lote dhe ne merzi

Ate qe shume e deshta
Mos shumti njete
prej sot une jam bindur
qe ska dashni tvertete

Refreni
Te Lutem Zot kthema dhe njeher
pastaj edhe vdekja let me merr
Zemra ime s`pushon duke qare
Nuk po mundem dhe njeher pa e pa
www.hiteshqip.org

Ti me bere jeten time ta jetoj kote
Ti me ban syte e mi te qajn me lot

Ate qe shume e deshta
Mas shumti ne njete
prej sot une jam bindur
qe ska dashni tvertete

Refreni
Te Lutem Zot kthema edhe njeher
pastaj edhe vdekja te me merr
Zemra ime s pushon duke qare
Nuk po mundem dhe njeher pa e pa