Mori – Flori, Ghetto Geasy & Bruno


Ia kisha dhon un asaj zemren n’dor,
se di ajo
Ia kisha dhon un edhe shpirtin n’dor,
se di ajo
Ajo me futi ne boten e saj,
po jo n’t’verteten
Se e kom dasht dhe prandaj nuk kom faj
(Ishte genjeshter)

[REF. Flori & Bruno:]
Se ajo mi mori tgjitha mu,
Se ajo ma mori gjithcka du
Mi mori,mi mori tgjitha mu
Ma mori,ma mori gjithcka du
www.hiteshqip.org

[Ghetto Geasy:]
Ty tgenjejn,mu po mrrejn
Po nina padrejt Giepi
Po nina shanjt
Mos e keq, mos e bone njejt
Mos u bo si tjerat qe, qe vec genjejn
Hajde, hajde se ska problem mo fare
Hajde, hajde, hajde mos tvi marre
Kerko falje se ski care
Mi more kejt ca du
Mos u mat me mu se kerset
bambirri bambirri bum

[REF. Flori & Bruno:]
Se ajo mi mori tgjitha mu
Se ajo ma mori gjithcka du
Mi mori, mi mori tgjitha mu
Ma mori, ma mori gjithcka du