Po vi nga gurbeti – Gold AG


Ni mall i zemres spo mlen rahat
Anderr Kosoven po e shoh cdo nat
Ni za i shqipes qe ni koh po mthirr
Çysh mun me mpa ti kshtu more bir
Masi qe deken krejt hak e kena
Ma sun po rri vlla sot un po kthena
Se nrroj per pare kurr at Koshare
Dej sa ti qesim kejt shkijet fare
Deshira e zemres tem quhet
vullkani Brigada jon osht Agim Ramadani
Liman Rekaj mu emrin ma thon
Erdha pak gjak ksaj toke me i dhon
Po vi nga gurbeti se ma sun po rri
www.hiteshqip.org
Ku e kam at pushk vlla tja lshoj njanin sy
Kur pysin familja se kur vi te shpia
Thuj ai esht ne mesin ton ai esht vet liria
Bukurit e rralla qe mi ka Londra
Smujta me i ndrru me ato male e kodra
Po du atdheut me ja ndal vajin
Me bo krenar gjithmon Ferizajin
Pushka ndor si mal me bor
Kosov e bukur nuse me kuror
Ntmirat e botes jo spata lakmi
Se malli mpat mar per at er
me ta ni Sikur baruti zemra kerset
Ni pushk Kosove o trim po tpret
Pran shokve tu sot trupin pushoje
Me dhe SHIPNIE vlla ballin freskoje