E du – Meda

Ku je shpirti jem,po du met taku, a ka dhe nje shanc na me u bashku. AH ti je helm qe mke helmu, pa helmin ton nuk muj me jetu. Thike me dy deha je per zemren tem, po prap se prap je dashnia jem REF. 2x: OH e du edhe pse keq pom bon […]

E du – Meda

President Rugova – Meda

Presidentit historik dy lule ja solla Njanën nga Shqipëria nan, Tjetrën nga Kosova, Sot është përvjetori yt kur prej kësaj bote Na mungon çdo moment urtësia jote. Ref: Te varri t’ban nder ty,e gjithë kosova T’thojn faleminderit Ibrahim Rugova, Te varri t’bajn nder ty,e krejt Diaspora Nuk vdes vepra jote Ibrahim Rugova. www.hiteshqip.org Një flamur […]

President Rugova – Meda

Sillet Sillet – Meda

Ni far vakti krejt je shkri o veq zonin me ma ni gjdo minut dojshe mem pa pse ndryshove qka u ba, gjdo minut dojshe mem pa pse ndryshove qka u ba Sillet sillet kjo dynja qka mke ba ka me ta ba, sillet sillet kjo dynja o pasha zotin keq ka met ra www.hiteshqip.org […]

Sillet Sillet – Meda

E kalojë – Meda

Me emër t’zotiti e kaloj, ta fali po sta harroj! Me emër t’zotit, me kysmet kam më dal n’selamet Çfare dashnije kemi pas krejt me kall, thojshe „nasht“ Shkoll u bane ti per mu, spo di më kujt m’i besu Me emër t’zotiti e kaloj, ta fali po sta harroj! Me emër t’zotit, me kysmet […]

E kalojë – Meda

Hajt please – Meda

Sherr prej meje tybe s’ka, tybe s’ka, tybe s’ka Thjesht xheloze du me t’ba, du me t’ba, du me t’ba U sa keq valla jam, valla jam, valla jam O dashni t’madhe per ty kam, per ty kam, per ty kam Ref: Hajt, hajt, hajt please Falju ti hatrit dashnis Hajt, hajt, hajt please Perqafom […]

Hajt please – Meda

Urime Urime – Meda

Ref: Urime urime Ju shkoft jeta mbare Inshalla per hajr U bofshit nji mehalle (x2) Cohu dhonderr reni osht per ty Mere nusen ne valle me hy Si dy yje jeni dy udok Jeni cifti ma i bukur n’bot Ref: Urime urime Ju shkoft jeta mbare Inshalla per hajr U bofshit nji mehalle (x2) www.hiteshqip.org […]

Urime Urime – Meda