Çka ka ftyra jem – 2po2 Lyrics

E kom pa n’syte e tu
Ftyra jeme nuk t’pelqen
Emri jem gjith anej
Kur e nin kryt t’dhem
Qfar menimi ki per mu
E kan thon syte e tu
Don me m’pa mu shtrit per toke
Don me m’thy, don me m’rrxu
Amo s’ki me mrri asnihere
I kom bo be un nanes ktynehere
Jo bre nane pasha ty
Nuk pranoj me rrnu si qeni
Kom me mrri un qat sukses
Qysh to veni, qysh to reni
Une hamall asnihere
Pare hallall secilen here
Jo nuk o ferr, jo nuk o ferr
Jeten e shtrejt zgjedhe merre
Ke pas qef ti me m’pa fukara
Deri sa t’des tash po des
Kur pom sheh xhamin qel une nx5
Ke pas qef ti me m’pa tu e shtri doren
E tash fryma o ka t’nxinet
Kur per sheh Rolex oren

I kom fjalt si t’Sulltanit
Pshty n’lul t’ballit Car Llazarit
E kom zanin tinguj t’arit
Puthma doren si t’Cezarit

REF: [x2]
Qa ka ftyra jem
Qa ka qa ka ftyra jem (3x)
Analize jetes tem
So ka t’lidhet as 1 sen
www.hiteshqip.org

O ka t’lidhet, so ka t’lidhet
Kujt pi han mo per kto gjona
Jon do plane, jon do tema
Jon do skema, pak ma t’rona
Jon do sene, jon do ligje
Jon do be n’shpija tona
Ke pas qef me kon ma i forte
Tash pe din qe t’q**** nona
Po t’kallxoj, nuk osht loje kjo far pune
Nuk t’ka ra deri sot hala
Gjinja t’shtin me vjell per hune
Kthehem n’teme, cilen teme?
Te Cezari magjistari
Nuk t’pelqen ty ftyra jem
Hajt kallxom kujt pi han k***
Jo nuk m’han, jo nuk m’han
Sot jom n’Rome, neser n’LA
Kthehem n’Evrope, iki n’Dubai
Biletat biznis, anej e knej
Une pe di ke pas qef
Me m’pa mu me pranga n’dur
E tash shpirti don me t’lshu
Kur mi sheh pikturat n’mur
Ke endrru ti me m’pa
Tu m’shti n’dhe ,tu m’shti n’dhe
E tash zemra don me t’lshu
Kur pom sheh pare tu njeh

I kom fjalt si t’Sulltanit
Pshty n’lul t’ballit Car Llazarit
E kom zanin tinguj t’arit
Puthma doren si t’Cezarit

REF: [x2]
Qa ka ftyra jem
Qa ka qa ka ftyra jem (3x)
Analize jetes tem
So ka t’lidhet as 1 sen