Fajin ma la – Milot (Etnon) & Floriani Lyrics


Floriani
Ma nuk jena na, fajin mu ma la,ma la
Ma nuk jena na, fajin mu ma la, ma la
Ma nuk jena na, fajin mu ma la, ma la
Ma nuk jena na, fajin mu ma la, ma la

Milot (Etnon)
T’kom shkrujt ma ke lan seen
T’kom thirr je ba kishe s’pe nin
N’album tem ti je n’kopertin
Me fjal t’mira jom munu me t’bind
S’ma ke than n’sy ma ke lan pik
S’je afru te un, ke vendos me ik
Qa kom pas un, e ke pas dhe ti
Qa kom than un, ske besu ti

Ti mke lan n’rrena tjeter kujna
Jo jo nuk e meritoj e vujt
Ka ni koh qe sjena pa hiq,
nuk jena ni hiq, qe hiq nuk kena shkru.
www.hiteshqip.org

Floriani
Ma nuk jena na, fajin mu ma la,ma la
Ma nuk jena na, fajin mu ma la, ma la
Ma nuk jena na, fajin mu ma la, ma la
Ma nuk jena na, fajin mu ma la, ma la

Qa po bon, qa po bon
Athu ajo qa po bon
Mos o me tjeter kon
A nashta,nashta per mu menon.

Po du me dit krejt per ta
Zemra hala e don
Nuk po muj un pa ta,
Nuk po muj,spo muj.

Po du me dit krejt per ta
Zemra hala e don
Nuk po muj un pa ta,
Nuk po muj,spo muj.

Ma nuk jena na, fajin mu ma la,ma la
Ma nuk jena na, fajin mu ma la, ma la
Ma nuk jena na, fajin mu ma la, ma la
Ma nuk jena na, fajin mu ma la, ma la.

Ky tekst u dërgua nga Rudina Sfishta