Jemi nda – Skerdi


Kam marr vesh se je veshur me te bardh
O sa me ke vra me ke vra me ke vra
E sot je tu fol lule mbajt te thare
Qe nga dita kur ne

2X
Jemi nda
Jemi nda
Jemi nda
E kur ti mo stkom pa

Une krejta i kom humbe
Se krejta ti kam dhon
E si me plag ne zemer
cdo hap para me lendon
Akoma shume te du
E pse ka perfundu
Thuj ku mbetem ne
Dashnin kujt ja dhe
Thuj ku mbetem ne
Ti me ke shti ne dhe
Thuj si po ndihesh sot
A ki me flak e lot
E ki vrar tende
www.hiteshqip.org
Kshu ka dhembje e ftot
Tlumtem dil prej meje
Dil prej enderrave leje
Shpirtin time te fleje
Vazhdo ti tjetrin genjeje
Se syt e tu qajn per mu edhe nje her mu bashku
Aq sa t’kam dasht t’urrej
Ai lart tka met gjyku

Kam marr vesh se je veshur me te bardh
O sa me ke vra me ke vrar me ke vrar
E sot je tu fol lule mbaj te thare
Qe nga dita kur ne dy

2X
Jemi nda
Jemi nda
Jemi nda
E kur ti mos stkam pare