Jeni marre – MC Kresha & Lyrical Son Lyrics

[Verse 1: MC Kresha]
UH.. Para mahalles, Kyqjen kalli, Dhe i gjall jom
Zalli Sahares, Halli i radhës, Telashet s’nalen
Ok 2 fjal për dajen, T’fala halles
Sum plas hiq maja palles , M.O.B bitch llafet anash
N’ket jete kurgjo so falas
Dhipi dhe parja, shërbehen ndaraz
Principi dhe fjala, Kto jon gjanat e para
Favour for favour, Bohen baraz
Mos t’foli tona gjana, Njerz n’ven t’qoqev marrin xhama
T’nxonem me naj qoshe, Përshëndetësh me Jordanka
Kur ska pare banka, Njerzit kapin çanta
Krejt haverat t’veshun zi, E sari veq Fanta
Fuck these bitches, Ruje distancen
Rruga magnet për informaten
Edhe muret kan vesh, Sa t’elefantav
Puna bohet msheft, Del n’treg si nafta
Hoodloom don plum n’kom, Doom doom
Bizi osht easy, Çmimi kotrum
I get cheese, Spo thom qe kom shum
Dhipi chinese, O ka m’don shum
Thash qe u nisem, s’Jom kerkun
I tash falem please, Se jom tu flejt n’gjum
No Police thot as s’knoj un
Shotout to my G’s, Qe qojn dej n’fund

[Chorus: Lyrical Son]
Naj nina t’ri man, s’Përmenen
Ma i mir jom n’freestyle, Për shembull
Zogza ka dash e BMW coupe , Po m’pysin nga je
Shpija tre katshe me dhipa n’dritare secili nga nje
Llafe po gjujna, vec llafe spo bojna u bo gjith e vertet
Llafet si lujna, vec llafet si hajna se u bo cliché
U bo cliché, u bo cliché
Skini kulturr, jeni marré
Jeni marré
www.hiteshqip.org

[Verse 2: Lyrical Son]
Tipat thojn MISTEEF (FESTIM), Hajde bojm biznis
Un nuk ja u blej rrenat, (Trust) none of you bitches
Besoj kur i shoh vet (MONEY), Nuk foli me t’nime (MONEY)
Ata jan mbet mbrapa (QATA) Folin mbas shpine
Kohve t’funit po na dhamin fjalt e hallkut
Tu kesh qaq shum me to, Thirri dhimbje barku
S’lan pa na thon sen (QYSH?)
Po thojn kena ndrru krejt (KUSH?)
Po na skena ndrru man (NEVER, NEVER)
Veç sjena tu jetu njejt
WE BACK MAN jena t’unt hala
PACMAN – une krejt i ha
BLACK AFGAN, e rolliti njo, Puff puff pass edhe ishmi bro
It’s a true fact, Na e dina kto
Bile jom ka ndina si n’filma vlla
But a loose that, Nuk i dihet mo
Kur dajt vin, thuj “na s’dina gjo”
Na s’dina gjo (uhu) s’dina gjo
It’s a true fact, Na e pina kto
Uhu, uhu s’dina gjona

[Chorus: Lyrical Son]
Naj nina t’ri man, s’Përmenen
Ma i mir jom n’freestyle, Për shembull
Zogza ka dash e BMW coupe , po m’pysin nga je
Shpija tre katshe me dhipa n’dritare secili nga nje
Llafe po gjujna, vec llafe spo bojna u bo gjith e vertet
Llafet si lujna, vec llafet si hajna se u bo cliché
U bo cliché, u bo cliché
Skini kulturr, jeni marré