Luiz Ejlli & Donald Veshaj – 2 Shotsa Lyrics


[REF. 2x:]
Edhe 2 shotsa,
Edhe 2 shotsa per dashnin,
Me fund i pim,
Me fund i pim

[Donaldi:]
Zytem cdodite per ty nga malli
Mytem me vete vec tu pi,
Po me thu se vec un e kam fajin,
A ti se di sa dhem ky shpirt,

[Luizi:]
Hoooo, eshte jeta ime,
Po kercej ne nje bote plot me dhimbje,
Hoooo, eshte jeta ime,
Edhe nje nate (edhe nje nate)
Plot me dhimbje

[REF. 2x:]
Edhe 2 shotsa,
Edhe 2 shotsa per dashnin,
Me fund i pim,
Me fund i pim

[Luizi:]
Dhe nje nate tjeter,
Me lotet e mi po ngre dolli,
Pse me le vetem,
Kur e din qe sjam i fort pa ty,
Harroja veten,
Fati spati plane per ne te dy,
Ndoshta ne nje tjeter jet,
Ndoshta do ta pim nje gote te dy,

[Donaldi:]
Hoooo, eshte jeta ime,
Po kercej ne nje bote plot me dhimbje,
Hoooo, eshte jeta ime,
Dhe nje nate, dhe nje nate,
Plot me dhimbje

[REF. 2x:]
Edhe 2 shotsa,
Edhe 2 shotsa per dashnin (o per dashnin)
Me fund i pim ( me fund i pim)
Me fund i pim ( me fund i pim)

[REF. 2x:]
Edhe 2 shotsa,
Edhe 2 shotsa per dashnin,
Me fund i pime
Me fund i pim