Mos ta nin – 2TON & Xhavit Avdyli Lyrics

[Xhavit Avdyli: x2]
Hajt mos ta nin
Neser nuk e din kerkush qka vjen
Ty mos ta nin veq ti po m’pelqen

[2 ton:]
Ti m’ke pelqy ta kom thaan
Une me mijra her qdo fjal
Qe thom ti ngat zemres tane I merr
Nese ta kthej ty shpinen
E di qe nuk osht fer
Kshtu qe pot thom hajt mos ta nin ty
Se neser as un as ti nuk e dina se qa vjen
Une e di qe prap per njani tjetrin na bjen n’men
Gjithqka ka harru ama emrin tem ma permen
Kshtu qe pot thom hajt mos ta nin ty
E kom menu nuk e kena tan njejt sikur m’vjen menimi mu
Une e di shum mir edhe pse nuk e thu edhe mos
Met thirr e di ko met tu kujtu o jeje
www.hiteshqip.org

[Xhavit Avdyli: x2]
Hajt mos ta nin
Neser nuk edin kerkush qka vjen
Ty mos ta nin veq ti pom pelqen

[2 ton:]
Menimin e kom t’mir edhe kur kom mendjen te ti
Nashta osht ma mir kerkush per neve mos ta di
Let metet sekret sonte vetem une dhe ti
Nuk ta nin per tjert as mu spo ma nin per tjerat
Ty t’xhelozojn krejt femrat e mu m’xhelozoj hejterat
Nashta tjert si din ama une ti di vlerat …

[Xhavit Avdyli: x2]
T’kom mendje prej fillimit diten e par takimit
Hala m’pelqen sikur ather o zemra jem

Hajt mos ta nin
Neser nuk e din kerkush qka vjen
Ty mos ta nin veq ti pom pelqe 2x