Nentor, 26 – Alban Skenderaj Lyrics


Fundin e ngushte, buzet e kuqe flake
Floket e shtrire dhe syte e lyer, ku po shkon?
Ku po shkon? Ku po shkon?

E paduruar, syte ne telefon
dhe ne parfum e dehur sonte ku po shkon?
Ku po shkon? Ku po shkon?

Pse ne kinema me shoqet zemer e ke lene kaq vone?!
Jo nuk thash se po me tradheton
por ku po shkon?

Ku po shkon? Ku po shkon?
Ke po pret kaq gjate?
Me thuaj, ku po shkon? Ku po shkon?
Gati eshte mesnate

Gjithe diten si naiv nga ty une prita mbremjen t’a kalonim bashke
Sot qe eshte nentor 26, 26

Takat e larta dhe nje medalion
varur ne qafe dhurate e pervjetorit tone
Ku po shkon? Ku po shkon?

Syte e zhgenjyer ti m’i injoron
Koken e ul dhe oren tende kontrollon
Ku po shkon? Ku po shkon?
www.hiteshqip.org

Jo nuk jam nje tip festiv une
Asnjehere s’kam pritur shume
por ti po me dhuron nje nate pa gjume,
nje nate pa gjume

Ku po shkon? Ku po shkon?
Ke po pret kaq gjate?
Me thuaj, ku po shkon? Ku po shkon?
Gati eshte mesnate

Gjithe diten si naiv nga ty une prita mbremjen t’a kalonim bashke
Sot qe eshte nentor 26, 26

Tani kater zero ora po shenon
Ditelindjen time vetem Facebook e kujton
Asnjeri s‘me uron
Si me keqardhje Lucky me lepin
Me syte e tij me rikujton besnikerine
dashurine, dashurine

Nje trokitje vjen nga dera
Kush valle mund te jete tani
Zemra do me ndal se per cudi, se per cudi

Jane te gjithe ata qe dua
Me dhurata neper duar
Dhe nga pas dikush leviz
Me puth ne buze dhe thote “Surprize”