Omelsina – Gold AG Lyrics


E din krejt mileti se kush e bon ma fort
kur mungoj un n’shehër diet qe jom në ajroport
ore ore habitore ta boj repin popullore
se boj për inati amo um shkon për dore
hallakama e ksaj pune ma i kerkumi shtune shtune
nëse repi nihet keq jom doktorri i ksaj pune
armiqt e kti veni un i boj hashër
luftar si Katana e poet si Naim Frashër,
Skeni kaqik për mu armik
se jom për repera alergjik
frio frio ho ho po sen jo ske bo gjo
doni menoni ju qysh doni
bohuni krejt se nuk mrzoni
Luani o knej hej aj nuk fol me qej hej
Thojn venin me ma marr
Aga o venin e par jo se kena njet e din se kush o mret
ho ho ho kshire ça po bojna
hej hej hej na nuk bojna lojna.

Ref X2
A pe sheh se kush o Omelsina
o e kallim ktu sa her çe vina
jena njisha e din krejt rrethina
jena njisha si bisha po rrina
www.hiteshqip.org

Shok i jemi sje bonu xhom doni mu mshel
di dhe un me t’fal di me t’fal di me t’kall
keshi se keshi um kesh për teton unë jom ilaq për vesh
fjala fjal e fjalen vepër
nana mat tmir se bo ma tjetër
rima plot krejt gjysh e nin ti e din
mir se ku e ki venin jom qaj i but çysh po thu ti di me plas sikur baruti
dokna vet kur jom o quna
mos provo se t’rrasi pluma
jom qaj i pari un jom ari
un qka pe du pe han pazari
hej hej hej kqyre qka i bona
o o o lulija me limana
heshtna kur foli se e verteta o ilaqi
ju thoni shnet e un ju thom shnet paqi
ska ma tmir o jaro Aga 1shi o ktu paro shuj
repin e smuj un e kalli e ti qit uj
ho ho ho kshire qa po bojna
hej hej hej na nuk bojna lojna.

Ref X3
A pe sheh se kush o Omelsina
o e kallim ktu sa her çe vina
jena njisha e din krejt rrethina
jena njisha si bisha po rrina.