Pa ty – Gold AG & Kaltrina Selimi Lyrics

Kaltrina Selimi:
E vetme po jetoj dhe nuk lekundem
Por dua qe te harroj por s’po mundem
Ne enderr vjen cdo nate, te shoh si per inat
Ne zemer po jeton veq dashuria
Ti eja dhe me merr ne endrrat e mija
Sa shum te kam besu, se di pse je largu

REF:
Sonte un pa ty e me lot ne sy
Po e puth me mall nje fotografi
Sonte un pa ty e me lot ne sy
Po te lutem shum kthehu perseri
www.hiteshqip.org

Gold AG:
Sa dite e sa net zemer i kalove vet
Ma mire ski me gjet kshtu qe kthehu apet
Ma mire mu kon bashk sesa te dyt me vujt
Se kejt ta bojn rrafsh e si dhimesh kerkujt
Po ti bonja qysh dush mos e ngo hiq kerkon
Cka tkushton me ja fal ni njeri qe e don
Mos bohet vone dije mir qe po pres
A tka marr malli met thon miremengjes
Nuk pe mohoj qe nuk po muj pa ty
Mem thirr pa nal e mem lon pa bateri
Pa fjalt e mia e di qe nuk msohesh
Kur ta bojsha naten e mir syn
Thirrem kur tqohesh

REF: [x2]
Sonte un pa ty e me lot ne sy
Po e puth me mall nje fotografi
Sonte un pa ty e me lot ne sy
Po te lutem shum kthehu perseri