Pergjithmone – Soni Malaj Lyrics


kur ne jete asgje nuk ka kuptim
je motiv qe te jetoj
nje shikim pa fjale ne zemer deperton
kur jashte ben ftohte eshte eresire
shpirti jot me jep strehim nuk kam me frike
ne qiellin tend une jam e lire
dhe lotet nuk me trembin
kur buzeqesh edhe me shtrengon
e do qe do te kem ty prane gjithmone

Refreni:
merre shpirtin tim eshte
gjithcka qe une kam
eshte i joti vec i joti
dhe kur trupin ta kete lene
merre zerin tim
shijo dhimbjen qe mban
eshte i joti vec i joti
deri sa fryma te kete lene
jam e jotja sot
jam e jotja sot edhe pergjithmon
www.hiteshqip.org

cdo cmenduri e ndaj me ty
me ben te qesh edhe kur qaj
mjafton nje psheretime si melodi cdo rrahje zemre
ne gjoksin tend do te flej e qet
si det pa dallge si qiell pa rreh
dhe enderroj te mos zgjohem kurre me nga kjo enderr
dhe lotet nuk me trembin
kur buzeqesh edhe me shtrengon
e di qe do te kem ty prane gjithmone

Refreni:
merre shpirtin tim eshte
gjithcka qe une kam
eshte i joti vec i joti
dhe kur trupin ta kete lene
merre zerin tim
shijo dhimbjen qe mban
eshte i joti vec i joti deri sa fryma te ket lene
jam e jotja sot
jam e jotja sot edhe pergjithmon