Ronela Hajati, Emra Brah & Skerdi – Kaj Kaj Lyrics


Emrah Brah:

Ajo e boni lotin vaj
Sa e kam dasht
Hala n’zemer une e kam
Aty e mbaj

Refreni:

Kaj kaj
Lotin mos e mbaj, mbaj
Hidh ti lotin vaj, vaj
Ti lotin vaj, vaj
E per mua qaj,qaj
Ti per mu qaj, qaj
Se une t’kam dasht, dasht
Une t’kam dasht, dasht. (x2)

Skerdi:
Lotet n’faqet tua t’lagta
Vran dy shpirtra i mur dallga
Sa e ftoht’ kjo nata
Nuk ka me dhimbje plaga

O se m’lujte, o se m’lujte
Vetes t’i tregoj
Tash pse vetem je
Se i harrove, ti i harrove
Tonat tonat t’mirat
Ti i harrove, ti i harrove
Smundje kjo dashnia
Jeten ti mu’ ma more
E ti ma more
E tash ti kaj per mu…

Refreni:

Kaj kaj
Lotin mos e mbaj, mbaj
Hidh ti lotin vaj, vaj
Ti lotin vaj, vaj
E per mua qaj, qaj
Ti per mu qaj, qaj
Se une t’kam dasht, dasht
Une t’kam dasht, dasht.

Ronela:

E kam rreziku dhe jeten tem
Me t’kallxu drejt’
Ti nuk i din krejt
Pse esht’ e pamundur nuk e gjej
I refuzoj krejt
Pa ty nuk jom njejt’.

Hajde ma shpeto ket’ zemer
Ca t’kam bo o djal’
Hajde ma shpeto ket’ zemer
Krejt kam me t’i fal
E me dit sa kam mbajt gjith’ kto dit’
Mos em bo me kajt…

Refreni:

Kaj kaj
Lotin mos e mbaj, mbaj
Hidh ti lotin vaj, vaj
Ti lotin vaj, vaj
E per mua qaj,qaj
Ti per mu qaj, qaj
Se une t’kam dasht, dasht
Une t’kam dasht, dasht. (x2)