Sa gjynah – Majk & Butrint Imeri


[Majk:]
Bella, oh bella
sa kam andrru me t’pa ty
n’vello, oh bello
une dua me t’marr
ty me vello t’bardh
sa kam andrru une per ty
per nji moment u ndam
mo kurr nuk u pam
e endrrat mbeten n’gjys

Ah sa po m’vjen mu inati
kshu mes neve e deshi fati
s’mujta me ty kurr me bo une paqe
ika e t’lash me lot n’faqe
dhe zemra vajton
edhe pse syni s’loton per ty jo
njerin qe deshta mas shumti deri dje
jo sot nuk e njoh

[REF.:]
A sa gjynah, sa gjynah
Sa gjynah per ket dashni
Sa gjynah, sa gjynah
Sa gjynah per ket dashni
Sa gjynah, sa gjynah
Sa gjynah per ket dashni
Sa gjynah, sa gjynah
A sa gjynah per ket dashni
www.hiteshqip.org

[Butrinti:]
S’po du me t’lan n’faj, n’faj
as ti mos um le n’faj, n’faj
garant ti tu plas n’vaj n’vaj
e di qe shtire o me t’thane edhe bye bye
um fal nese s’ti kom plotsu kejt deshirat
S’jena bashk ti deshiroj mat mirat
e kto gjynahe shpresoj kan mi la shirat
veq per ty pi djeki drandafilat

Uh nanana sa gabime
Uh nanana zemra ime
Uh nanana sa gabime
Uh nanana zemra ime

[REF. Bashke:]
A sa gjynah, sa gjynah
Sa gjynah per ket dashni
Sa gjynah, sa gjynah
Sa gjynah per ket dashni
Sa gjynah, sa gjynah
Sa gjynah per ket dashni
Sa gjynah, sa gjynah
A sa gjynah per ket dashni