Yll Limani & Noizy – Alkool Lyrics


Ylli
Spe di qa m’ke bo
Vec po du me t’pa apet,apet apet
Po m’lendon po zemra t’lyp ty,apet
Une po t’lutna apet
Mas teje hupa
A vjen a vjen a vjen
Se nuk po muj mo

Mu ke bo si alkool
E tepron po s’muj me t’lon
Se mu ke bo si alkol
Nuk e di kur bohem vone
Apet,une po tu lutna apet
Mas teje hupa
A vjen a vjen a vjen
Se nuk po muj mo

Buza
A tu ka tha tash buza
A po t’mungon ty puthja
S’di ca m’ke bo se lujta,lujta

E ti Rram pam pam pam
Je tu m’vra si Rihana
Kam provu me t’harru
S’ka ndihmu as mariuana
Ja me ty,ja me asnjo
Ja me ty,ja me asnjo
Se si ti,nuk ka asnjo
Du me t’pa
Po du me t’pa,ty apet
Une po t’lutna apet
Mas teje hupa
A vjen a vjen a vjen
Se nuk po muj mo
Mu ke bo si alkol
E tepron po s’muj me t’lan
Se mu ke bo si alkol
Nuk e di kur bohem vone

Noizy
Ilegal,ilegal
Kjo nuk o fair,ilegal ilegal
Zemren ma vrave kriminal,kriminal
Mendjen te ti e kam dit nat,dit nat
Prit pak
Baby ti too sweet,too fine
I just want to be mine
Ti po don lojna zemer
Po une po t’jap mindset
Ti po do vemendje
Une po t’jap dhe ti nuk ke faj
Ti je msu me tjeret qe mas teje vinin krejt nisoj
T’kam dasht,krejt e din
Krejt Prishtina,krejt Tirana
Ku je,je,je
Kam provu me t’harru
Sm’ ka ndihmuas mariuana
Du me t’pa ty apet
Une po tu lutna apet
A vjen a vjen a vjen
Se nuk po muj mo

Mu ke bo si alkol,(jo jo)
E tepron po s’muj me t’lon(jo jo jo)
Se mu ke bo si alkol(jo)
Nuk e di kur bohem vone