Do te doja – Bardhi


Do te doja qe sonte flokt e tua
te shtrihen mbi jastekun tim
do te doja qe sonte ta shijosh romantiken
Nen dritën e qiririt tim
do te doja qe sonte ta shijosh romantiken
Nen dritën e qiririt tim

Alo alo a po m’nin
Ktu o Bardhi jot
E luta zotin me mu kthy
Se ktu o veni jot
Ky o shtrati jot
E kerkush s’ta merr ty dot
A thu pse mu kujtove bash sot sot sot

Thojne e martja o e zeze
Po per mu koka krejt shpresë
Hala Po t’pres
me m’kersit n’adresë

Per ty zemra m’bo protestè
Kujtimet m’kan ra kresë
A t’kujtohet moto me ty
deri n’vdekje besa bese

Do te doja
Po du me t’rujt ty po
Jo mos me hup na kohe
E di nostalgjia t’sjell kujtime
Veq imagjino

Moj aureolë
Qikjo u kon kanga jonë
Se un gjith dal jasht kontrolle
Kur ty nuk tkom n’kontrollë

Dhe do te doja çka s’do doja
te bej sonte me ty
qe ne rrugen e gjate te aventurave tua
une te jem i pari njeri
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
une te jem i pari njeri

Parameno veq sonte vetun un e ti
kryt e m’bshtetun un te ti
qiriu ndezun bardh e zi

hajde dekum un e ti
i hekum perdet e krenarise, moj marigone qe
m’ke qendisé shpirtin lumturi je ti

i thom vetes qu prej ksaj imagjinate du me dal
smuj me ateru n’pisten e dashnisé, krejt mjegull, valé valé
e nese t’shoh po du me ti thone veq 2 fjale
do te doja, ty tu t’desht kurre mos mu nal

pasha fletoren, lapsin letren edhe doren
ta kom kushtu minutin e oren
se ke kuptu metaforen

Moj aureolë
Qikjo u kon kanga jonë
Se un gjith dal jasht kontrolle
Kur ty nuk tkom n’kontrollë

Dhe do te doja çka s’do doja
te bej sonte me ty
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
une te jem i pari njeri
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
une te jem i pari njeri