E le – Poni & Ermal Fejzullahu Lyrics


E le, e le
E le koken mbas meje
Ah sikur ta dish
se mbaroj mbas teje.
Leje, leje
se çmendem mbas teje

Do apo nuk do
s’ndahesh dot prej meje

Ah moj zemer
ti zemren po ma lun
a e din a e din se sa te du!?
Diamant ne dore kam me te dhon
me u dasht ne sot dhe pergjithmon

Thuaj a me do, a me do
ti me trego
se kur jam me ty
zemres i them po.

Thuaj a me do, a me do
ti me trego
kur me puth dhe me perqafon.

E le, e le
E le koken mbas meje
Ah sikur ta dish
se mbaroj mbas teje.
Leje, leje
se çmendem mbas teje

Do apo nuk do
s’ndahesh dot prej meje

E le, e le
E le koken mbas meje
Ah sikur ta dish
se mbaroj mbas teje.
Leje leje
se çmendem mbas teje

Do apo nuk do
s’ndahesh dot prej meje

Fjalet e shpirtit
ti mi lexon
Gjuhen e zemres
ti e kupton
Dhe ne syte e tua
dua te besoj
Pak nga pak
pak nga pak
te dashuroj

Thuaj a me do, a me do
ti me trego
se kur jam me ty
zemres i them po.

Thuaj a me do, a me do
ti me trego
kur me puth e me perqafon.

E le, e le
E le koken mbas meje
Ah sikur ta dish
se mbaroj mbas teje.
Leje, leje
se çmendem mbas teje

Do apo nuk do
s’ndahesh dot prej meje

E le, e le
E le koken mbas meje
Ah sikur ta dish
se mbaroj mbas teje.
Leje, leje
se çmendem mbas teje

Do apo nuk do
s’ndahesh dot prej meje