Egli & Olsi Bylyku – Pate Lyrics


Dashni pse ndertum veç inate
Tani pse po lyp me pas fakte
Se Ti m’pate m’pate m’pate (Aaaa)
Se ti m’pate m’pate m’pate (Aaaa)
E jo s’me majte majte majte (Aaaa)
E jo s’me majte majte majte (Aaaa)
Te ndar na gjeti vera
njesoj si dy vite tjera
Ah ta dish sa m’mungon era
Sot prap njesoj dhe mungesa
A ke,a ke ftyr per me m’pa ti
A ke,a ke zemer per me m’pa ti
Se un e di qe nuk t’len inati
Me tjeter me m’pa,me m’vra ti
E kur t’vi kisha dash me ti dhon
Krejt ndjenjat qe i kom
Nuk e di edhe ty a t’mumgon
E nga shpirti du me ta thon
Dashni pse ndertum veç inate
E tani pse po lyp me pas fakte
Se ti m’pate m’pate m’pate (Aaaa)
Se ti m’pate m’pate m’pate (Aaaa)
E jo s’me majte majte majte (Aaaa)
E jo s’me majte majte majte (Aaaa)

OLSI

Ej ej e di ça humba e nuk du me ngju asnjonin
e vuj mesanaten kur dhimbja kap kraharorin
jeta orkester e ti ma plocon mu korin
oh sa veshtir me t’a ngju zonin
beb u bon dy vjet pa nejt
U bo dy vjet pa flejt
E deshtum o’çdo date po t’rrefej drejt
Edhe shokt e mi i kom rrejt
i kom thon qe jom ma qet
Pa ty po pa ty jam tret

OLSI & EGLI

edhe shpia jon u mbyt t’u pyt
dehun perdit a e di se sa luten syt
Me t’pa ndrit a e di se sa u lodhen kryt
Ondrra tu prit,per hir t’diteve qe jom mbyt
Mos m’le pa drit
Dashni pse ndertum veç inate
Tani pse po lyp me pas fakte
Se ti m’mpate m’pate m’pate (Aaaa)
Se ti m’mpate m’mpate m’pate (Aaaa)
E jo s’me majte majte majte (Aaaa)
E jo s’me majte majte majte (Aaaa)

2X
edhe shpia jon u mbyt t’u pyt
dehun perdit a e di se sa luten syt
Me t’pa ndrit a e di se sa u lodhen kryt
Ondrra tu prit,per hir t’diteve qe jom mbyt
Mos m’le pa drit.