Elai – Ika Lyrics


Intro:
Ika dhe te lash un syt me nuk ti pash
Oh sa te kam dash,
Oh sa te kam dashur ty
Edhe pema ku ne putheshim me pare
Deget ishin thare
Deget ishin thare per ne…

Chorus:
Ika dhe te lash un
Syt nuk du me ti pa
Me ty bohna budall
Po tash jam msu
Ika dhe te lash un
Syt nuk du me ti pa
Me ty bohna budall
Nuk ke per mu

Verse 1:
Ika dhe te lash un
S’em pe kur s’pata cash un
Ika dhe te lash un
Tash hajna,qata trashum

Ika dhe te lash un
S’em pe kur s’pata cash un
Ika dhe te lash un

Un ika vec se…
Um ka premtu se so me mu
Vetem se merrna me muzik
A ki menu se kam me vujt
Kam tjera pun zemer e din ti

Kom paranoj me nji TT
Per ty s’menoj a je nveti?
Kam tjera probleme n’jete (2x)
Nuk ma nin ka tjera si ti

Nuk kam pas faj kur…

Chorus:
Ika dhe te lash un
Syt nuk du me ti pa
Me ty bohna budall
Po tash jam msu
Ika dhe te lash un
Syt nuk du me ti pa
Me ty bohna budall
Nuk ke per mu

Verse 2:
S’e ke pas kerkon jo kur um pate mu
Gjithmon nuk o fun jo per ne kom punu
E masi s’pata pare u bo gati me shku
Nese pate saber 100mije ti kisha pru

Nuk jam gati me luftu per ty
A e din pse?
Se din ca kam perjetu pa ty
A e din pse?

Nuk jam gati me luftu per ty
A e din pse?
Luft neper rrug me zemren mu ka thy

A e din pse?
Une t’kom lon..
Ke bo gabime tashi t’lutna me harro
A e din pse?
Une t’kom lon…
S’i majte premtimet tash em lutet po o von

Perqata…

Chorus:
Ika dhe te lash un
Syt nuk du me ti pa
Me ty bohna budall
Po tash jam msu
Ika dhe te lash un
Syt nuk du me ti pa
Me ty bohna budall
Nuk ke per mu (4x)