Ki me lyp me m’pa – Nora Istrefi & NRG Band Lyrics


Nora istrefi

E ke hup ti kit zemren time
Dhe pse ishe gjysma ime
Nuk muj me vazhdu
Edhe pse ende te du

Nrg Band

Zemer e kur un nuk jam
Edhe une ndjenja kam
Edhe un si tiiii
Ndjej dashni edhe merzi

Ref
Ki me lyp mem pa
Zanin me ma ni see
Zemren ta kom dhon
E ti ma ke thy
Dikur ti ki me vujt
E keq ki mu ni
Se sikur un sko me dasht kerkush 2x

E ke hup dikon nanana
Qe veq ty t’ka dasht
Gabimin e kupton
Kur m’sheh me tjeter kon 2x

Ref
Ki me lyp mem pa
Zanin me ma ni see
Zemren ta kom dhon
E ti ma ke thy
Dikur ti ki me vujt
E keq ki mu ni
Se sikur un sko me dasht kerkush 2x