Lozonjare – Noizy & Altin Sulku Lyrics


Altini:
Si me ja bo amane
Me ty moj lozonjare
Ton diten don veq pare
Ma hoqe mendjen fare

Halli mall mka zane
Me ty moj lozonjare
Si me ja bo amane
Ma hoqe mendjen fare

Tu fol me veten
Ma ke nxi jeten
Qe kur na jena bashk
Nuk ka mo shpi veq jasht

Ti perfiton se tdua
Lojra mos bej me mua
Ske faj ti faj kam un
Qe tkam lazdru

Qantat plot syt te qesh
Neser qan thu skam qfar vesh
Jam i lare ne amsterdam
Ty as banka dot nuk te mban

Qantat plot syt te qesh
Neser qan thu skam qfar vesh
Jam i lare ne amsterdam
Ty as banka dot nuk te mban

Si me ja bo amane
Me ty moj lozonjare
Ton diten don veq pare
Ma hoqe mendjen fare
Halli mall mka zane
Me ty moj lozonjare
Si me ja bo amane
Ma hoqe mendjen fare

Noizy:
Ajo po don cash
Ajo po don muzik
Do me shku npushime dy tri her n’vit
Ajo po don shpping ne Itali,
Une e kom shkopin me bo magji

Zemer hajde knej cka tdush bo
Do ti jap gjitha ca ti kerko
Vec zemer po t’lutna mos u lazdro,
Se un ta myll qeshmen, a me kupto.

E ty Tini ta kam thon prej fillimi
Me dashnin mos u merr se,
Merret Zini
Kam prralla si Nastradini,
E boj me qesh si Charlie Chaplin-I,

Cdo nat e zhveshi si levore,
E hypi siper meje dhe shkrihet si akullore, haa
Sa e bukur lule bore
A m’don me verte
A thjesht je nje aktore,

Altini:
Si me ja bo amane
Me ty moj lozonjare
Ton diten don veq pare
Ma hoqe mendjen fare
Halli mall mka zane
Me ty moj lozonjare
Si me ja bo amane
Ma hoqe mendjen fare

Qantat plot syt te qesh
Neser qan thu skam qfar vesh
Jam i lare ne amsterdam
Ty as banka dot nuk te mban
Qantat plot syt te qesh
Neser qan thu skam qfar vesh
Jam i lare ne amsterdam
Ty as banka dot nuk te mban

Si me ja bo amane
Me ty moj lozonjare
Ton diten don veq pare
Ma hoqe mendjen fare
Halli mall mka zane
Me ty moj lozonjare
Si me ja bo amane
Ma hoqe mendjen fare

Noizy:
Ej tini tkom than prej fillimi
Me dashnin mos u mer se, miret zini