Thjesht te du – Flori Mumajesi Lyrics


Qekur u pame per here te pare ndricoje diell
nuk di ishim ne tok apo ishim ne qiell
nga sot do lidhim jeten bashk pergjithemone
do qeshim kur mes nesh te flej femija jone.

Une ty te du, te du.
Nuk kam fjal une ta them se sa shum me ke dhene ti mu,
Te du, Thjesht te du.
Nuk kam fjal ta tregoj, jeten time e ke ndryshu.

Dhe kur te vij ne jete ajo ose ai,
do kete nje shembull te besoj ne dashuri,
ne mbremje do ti them ngadale si nje perralle,
se si i thash te dua ty per here te pare.
www.hiteshqip.org

Une ty te du, te du.
Nuk kam fjal une ta them se sa shum me ke dhene ti mu,
Te du, Thjesht te du.
Nuk kam fjal ta tregoj, jeten time e ke ndryshu.

Edhe nese pyesin si duket dashuria do pergjigjem si ty
E nese me pyesin si duket muzika do ti pergjigjem si ty
Se je gjithcka per mua, je gjithcka per mua, je kercimi dashurise, pa mbarim.

Une ty te du, te du.
Nuk kam fjal une ta them se sa shum me ke dhene ti mu,
Te du, Thjesht te du.
Nuk kam fjal ta tregoj, jeten time e ke ndryshu.