Ti zemra ime – Vesa Luma & Ervin Gonxhi Lyrics


Sa te deshta dhe ta fala veten
Paska qen gabim
Ma kan thone se ti ke edhe nje tjeter
Sa n gjynah ke hi

Ref. 2x:
Ti, zemra ime,
Ma ke vra shpirtin tim,
Ti, jeta ime,
Te kam dasht veq ty.
www.hiteshqip.org

Qysh mendove mu kthy ku lendove
E shite veten lire
Me nje falje nuk e rregullove
As met pa me sy

Ref. 2x:
Ti, zemra ime,
Ma ke vra shpirtin tim,
Ti, jeta ime,
Te kam dasht veq ty.