Drejt suksesit – Alban Skenderaj & Noizy Lyrics


Asgje s’te jepet falas
Gjithcka e ka nje cmim
Madje dhe dashuria
Dhurohet ne shkembim
Se asgje s‘te jepet falas
Gjithcka e ka nje cmim
Dhe rruga drejt suksesit
Ka vetem nje drejtim
Ndaj beso ne pune, beso ne djerse
Beso dhe enderr dhe ne shprese
Se asgje s‘te jepet falas
Qe kur lind dhe der‘sa vdes

Me rendesi eshte ta kesh nje plan dhe nje qellim, zgjidhe nje rruge me vetebesim
Nese gabon diku dije ka vend per permiresim
Mos le asnjonin me t’thon s’mundesh eshte thjesht mashtrim

Kush e dinte qe do ishim k’tu ku jemi sot
Kujt ja mori mendja qe do kishim fansa neper bote
Asgje nuk eshte e sigurt, e ardhmja kurre nuk dihet
Por kurre nuk do ndalem me pune gjithcka arrihet
www.hiteshqip.org

Thjesht po t’them mos u dorezo s’ka lidhje lidhje ca pune bo
Ate qe bon boje ma s’miri der’sa t’bohesh numer njo
Nuk eshte turp me provu, turp eshte kur ti as nuk provon
Nuk ka lidhje prej ka nis, lidhje ka se ku po shkon

Mbas shiut do dali dielli
Mbas reve po fshihet qielli
K’shu qe kurre nuk do dorezohem
Shpresa ime vdes e fundit

Shpresoj qe ti je nga ata qe s’rri te presesh nga te tjere
Duke qare gjithe jeten, duke vjellur vetem vrere
Shpresoj qe reagon pikerisht ne veshtiresi
Matesh me hapat e tu, s’bie pre ne xhelozise
Thuaje cdo dite – une bej fatin tim –
Thuaje cdo nate – do ia dal se kam besim
Sepse ti beson me shume vepra se ne fjale
Sepse ti e di qe asnjeri s’mund te te ndali