Fati im ishe ti – Shpati, Rovena & Mergimi

A e di sa, shume te dua
Por ti jo s’po rrin me mua
A e di sa, shume te dua
Por ti jo s’po rrin me mua

Ku shkuan ato fjale
Ku humben ato nete
Sa here mendoj
Me lote e qaj

Ky ishte fati im
Po vuaj ne vetmi
Tash jetoj me mall

Edhe une ty, shume te desha
Ti per mu ishe princesha
T’lutem ki durim
Dhe pak te jap shpjegim
Do te jete mire o shpirti im
www.hiteshqip.org

REF: x2
Je per mua mrekullia
Pa ty jeta s’ka kuptim
Sot a neser te premtoj
Me unaze do te gezoj

Jeta ime ishe ti
Tash po vuaj ne vetmi
Fat i imi ishe ti
Kthehu t’lutem perseri

Me ka zene belaja
Te mjeret na
N’koke na ra sevdaja
Spo duroj ma