Luiz Ejlli – Dedikim Lyrics


Nuk ka fjale qe s’mundem ta them
Tek ti, e fsheh cdo sekret
Nje shikim dhe mendjen ma merr
Lart Mbi re-e
Ti je dielli im kur ka shi
Ti je strehe kur jashte ka stuhi
8-miliard njerez
Dhe prape je ti

Kiara shpirtin ty ta fala
Dhe me doli fjala
Ti e din je thesari im
Kiara shpirtin ty ta fala
Asnjehere su ndala
Zemra lind vetem lumturi

Buzeqesh dhe veten harroj
Kur te shoh une nis e lotoj
Po t’kerkoje boten
Do ta dhuroj
Era lun me floket e tu
Ashtu si lun ti me mu
Ta kam thene edhe athere
Edhe sot, prape te du

Kiara shpirtin ty ta fala
Dhe me doli fjala
Ti e din je thesari im
Kiara shpirtin ty ta fala
Asnjehere su ndala
Zemra lind vetem lumturi