Pa Ndjenja – ESTTO


Krejt kto ndjenja i majta mrena
Se kam prit qe shpinen
ti mu sot ma kthen
Jam akull mrena,
E vuj me ndjenja
dashnin qe ti mu kurr s’ma dhe

REF 2x:
Me t’harru nuk po guxoj,
dhimbjen ma shum po ma shton,
kur pe di qe s’jena mo
Na dy bashk nuk jena mo

A kam un faj qe s’jam me ty
A ka ma shpres mu kthy na dy
Ftyra jote mdel gjithkah
Nuk kam dasht me ty me u nda
www.hiteshqip.org

Qdo dit un mendoj per ty
Edhe pse sjom mo me ty
Nga vetmia qe un kam
Kjo zemer per ty poqan

REF 2x:
Me t’harru nuk po guxoj,
dhimbjen ma shum po ma shton,
kur pe di qe s’jena mo
Na dy bashk nuk jena mo