Palaço – 2po2 & Ermal Fejzullahu Lyrics

Nese kom lind n’terr
Du me vdek te deti
Gjithe tu lyp diell
Deri sa dielli m’gjeti
Per me nal shiun
Se kom pas mas lehti
Per qata ylberin
Pe du veq per veti
Sot u bo ka t’sillesh
Konflikt interesi
Nuk o vshtir me vrejt
Prej qe t’nis mengjesi
Kurgjo so tabu
Pa kurfare kompleksi
Llafet nisen per lek
E perfundojn te seksi
Fatet ku pom lidhen
Senet nuk pom lidhen
Sen spo fitohen
Senet ktu po vidhen
Burrat pa qehre
Burrat po zgerdhihen
Femnat nuk vlersohen
Femnat ktu dridhen

Eh ky karnaval
Mboni palaqo edhe mu
E kom vnu ni mask
Egon e kom shtu
Me pa nuk po du
Me ngu nuk po du
Lekt po hin n’bank
Kryhet u rrahatu

Sa ma shum vitet qe po shkojn
Jeta me shum ka kuptim
senet per mir nuk jon ka ndryshojn
dua qe te shoh buzqeshur ftyren tende
dhe ti hekim maskat pergjithmon x2
www.hiteshqip.org

Nese don ndryshim
Duhesh mu nis prej vetes
Kujdes mos je ka lyp
Pak si shume prej jetes
Spo dina mi dallu
Llafet prej vepres
Se jena bo teper
T’nvarun prej letres
Jeta hec shpejt
Shume here e deshmume
Nuk ka dek pa marak
Tem e konsumume
Gabime 100 mij qofshin t’kalume
Qka do qe na ndodh jet
Thojm u kon e shkrume
E une po du me kon ndryshe
Po du me bo emen
Nuk po du mem gra
Po du me ba temen
Po du me lshue pe
Edhe malet shemen
Po du me than t’verten
Nuk pe du rrenen

Eh ky karnaval
Mboni palaqo edhe mu
E kom vnu ni mask
Egon e kom shtu
Me pa nuk po du
Me ngu nuk po du
Lekt po hin n’bank
Kryhet u rrahatu

Sa ma shum vitet qe po shkojn
Jeta me shum ka kuptim
senet per mir nuk jon ka ndryshojn
dua qe te shoh buzqeshur ftyren tende
dhe ti hekim maskat pergjithmon x2