Shpija e Babes – Sinan Vllasaliu Lyrics


Djali po i thot Babes
shite shpin.
po jetojm n’gyrbet
n’Kosov shpija sna vyn ,
Baba s’foli e shpirti iu kput
mos me i ni kto fjal gjithmon u lut .

Le e rrit n’gyrbet , je bir
per ty leht , per mu ska ma vshtir
Ne ven te huj pleqnin s’muj me kalu
Dheu i tokes nan du me mbulu

Mos e shitni shpin e Babes
me tapi , mos mi prej ti rrajt me Shqiptari
Nje dit per te pame e hap deren , ate dit shpis tane
ja di vleren .

2X
Ishalla pleqnin ke me gzu ,
ja percjell dhe fmive tu ,
fjalt e mia , nuk shitet shpija .
www.hiteshqip.org

Edhe me met shpija vec 1 muj ,
as ateher ti bir mos e shit kurr
sa te jem gjall pasha perendin
hatri jot o Bab , kurr se shes shpin

Mos e shitni shpin e Babes
me tapi , mos mi prej ti rrajt me Shqiptari
Nje dit per te pame e hap deren , ate dit shpis tane
ja di vleren .

2X
Ishalla pleqnin ke me gzu ,
ja percjell dhe fmive tu ,
fjalt e mia , nuk shitet shpija .

Ky tekst u dërgua nga Nisa