Syt e saj – Mergim Mjeku & Skivi


Mergimi:
E syt e saj si ngjyra detit
Jena dyt perball me njoni tjetrin
Syn a don me dit qysh o mas lehti
ti veq bone 1 hap te ti jam

U pam na u pam
Na gati per qdo dit
Ti hajde hajde hajde mos ik

Se as njoni e as tjetri
T’njejtin rast nuk e kishim prap
E kush foli e kush heshti
E kush tha se mund t’ishim bashk

Skivi 2x: T’ishim bashk po po t’ishim bashk

[Ref] Mergimi:
Ti hajde hajde shuje pak zjarr ti
Se vera po mi len… kujtime prapa
Perveq syve tu dhe kti fati
Nuk po du ma shum, se na iku nata
Hajde hajde shuj pak zjarr ti
Se vera po mi len… kujtime prapa
Hajt tash thuje ti se ky djali
Nuk ta dha dashnin se veq fjal i pata
www.hiteshqip.org

Skivi:
Jo nuk rrihet pa ty vet
Jo nuk pihet pa ty vet
Shume ma mir mu po ma qet
Me ty nihna ma komplet
Me ty mi hargju krejt lekt
Mi harru hallet une krejt
N’cdo moment tu ja vlejt
Jeta jeta shume e shpejt

Hejjjjjj je ti molle e ndalume
Qka i bane vetes me nji t’kafshume
Hejjjjj harroje e kalume
Merre ti me t’shtrume zemer
Merre ti me t’shtrumeeeee

Mergimi:
Se as njoni e as tjetri
T’njejtin rast nuk e kishim prap
E kush foli e kush heshti
E kush tha se mund t’ishim bashk

Skivi:…

Ti hajde hajde shuje pak zjarr ti
Se vera po mi len… kujtime prapa
Perveq syve tu dhe kti fati
Nuk po du ma shum, se na iku nata
Hajde hajde shuj pak zjarr ti
Se vera po mi len… kujtime prapa
Hajt tash thuje ti se ky djali
Nuk ta dha dashnin se veq fjal i pata