Duqa mi Duqa – MC Kresha & Lyrical Son


[ Mc Kresha ]
Thojn qe jom i pasun
Hala jam tu bo hustle
Never broke again
All I do is double double
Po du me u bo i pasun
And all I know is hustle
Still chasing dreams…

[ Mc Kresha ]
Hoodlum zezak n’Podrum Les Sac
Fuck these bi**hes
Ngom mu tezak
3-2 vjet hala fresh si 20
Rab-in fresh tu pi kyqje lezet
Pushka ner dyshek e musht plot fishek
Jo u qyqe po cu kce qyqek
Plug-i niset, mrrin per 40
Plot me peshqit frizet
Rruga ska ftyr mos u leq per levizje
E bukra pasqyra po ma ndreq mu frizen
E bukra tu mkqyr o ka ma desh kmishen
Po flet per Plaisir un se di frengjishten
Tu bo hustle ton diten
Une hazer jom npritje
Rap-in shetitje, biznesi en rritje
Bicepsi en rritje, s’po foli peshngritje
Njeri ma easy
Kerrin levizi
Hekrin shurdhuse i thom pershperitse
Haverat me UZI-s po du me ja ni krismen
Please maje cool-in” man hajde po nisem
Uh, Rruges perditshme
Pare t’gerrditshme
Njerzit tpapritshem, jeta shkon rrshqitshem
Une jom lit shum per ket shit pllum
Rruges per bankave
Syt jon ngre si me le nKore
Shqipet shkojn lart edhe kthehen n’fole
Still doing this shit si me ul n’Shole
P.I.N.T thirre NBA
www.hiteshqip.org

[Interlude]
I love the game, I love the hustle
I be feeling like one of them ball playing niggas, you know?
A Bird, a Magic, or something, yeah, you know a nigga got dough
A nigga can leave the league, but if I leave..
The fans still gonna love me, man?

[ 2x: Lyrical Son ]
Rruges per bank abej
Pare full canta e re
Rab-i o skunk jom dhe
Rap-et nuk di mi ngjeh
Duqa mi duqa
Duqa mi duqa
Duqa mi duqa haverat i griva i huqa

[ Mc Kresha ]
Thojn qe jom i pasun
Hala jam tu bo hustle
Never broke again
All I do is double double
Po du me u bo i pasun
And all I know is hustle
Still chasing dreams
Uh wait until we wrestle

[ 2x: Lyrical Son ]
Rruges per bank abej
Pare full canta e re
Rab-i o skunk jom dhe
Rap-et nuk di mi ngjeh
Duqa mi duqa
Duqa mi duqa
Duqa mi duqa haverat i griva i huqa

[Outro]
I get love out here
In Harlem, man
I done sold coke on these streets, man…
Hash, weed, heron
As long as niggas is feeling it
A nigga like me can hustle it
That’s my gift in life, A
You know?